O serwisie

Konin.MamPrawoWiedziec.pl to obywatelski serwis o pracy radnych miasta Konina. Serwis opiera się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych znajdujących się w konińskim Biuletynie Informacji Publicznej, jak i tych w Biuletynie niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od konińskich radnych.

Pomysł narodził się po wyborach samorządowych w 2010 roku. Zorientowaliśmy się wtedy, że wyborcy, po czterech latach kadencji radnych, niezbyt dobrze pamiętają wcześniejsze obietnice wyborcze samorządowców, że brakuje w naszym mieście narzędzi do wygodnego obserwowania pomysłów i postępów prac naszych samorządowców. Urzędowy BIP jest, w naszym odczuciu, narzędziem niedoskonałym.

Mamy nadzieję, że uzyskanymi przez nas doświadczeniami i narzędziami zainteresuje się więcej, podobnych do naszego środowisk, co z kolei bardziej zainteresuje obywateli innych miast pracą samorządowców i jej rezultatami, a tym samym pozwoli dokonać świadomego wyboru kandydatów w czasie wyborów samorządowych.

O twórcach

Serwis Konin.MamPrawoWiedziec.pl prowadzi Krzysztof Pietruszewski.

Wydawcą ogólnopolskiego serwisu MamPrawoWiedziec.pl jest Stowarzyszenie 61.

Kontakt

Krzysztof Pietruszewski, krzysztof.pietruszewski@yahoo.com

Jak się poruszać po serwisie 

Punktem wyjścia naszego projektu są programy wyborcze konińskich radnych, które udało się nam zgromadzić. Oprócz nich każda poszczególna wizytówka radnego zawiera jego dane, kontakt mailowy, wnioski budżetowe i interpelacje. W wygodny sposób będziecie tutaj mogli sprawdzić przebieg głosowań na sesjach rady miasta i porównać je z wyborczymi obietnicami.

Włącz się

Cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem i wypełnianiem go wszystkimi danymi, ale chcielibyśmy też w jego tworzenie zaangażować radnych, których projekt dotyczy i użytkowników portalu. Jeśli widzicie więc tutaj jakieś błędy, jeśli macie pomysł na poprawienie czegoś, zrobienie tutaj czegoś nowego, poinformujcie nas o tym.